Přejít k obsahu

ZČU opět nechyběla na největším evropském mezinárodním veletrhu vysokého školství

Šest tisíc účastníků z 95 zemí světa, včetně zástupců ZČU, se druhý týden sešlo ve švýcarské Ženevě, kde se konal jubilejní 30. ročník mezinárodní konference a veletrhu European Association for International Education (EAIE).

Letošní čtyřdenní program byl jako vždy velmi nabitý a nabízel velké množství workshopů, seminářů a jiných setkání pod zastřešujícím tématem „facing outward“. Západočeská univerzita vystavovala ve stánku Study in the Czech Republic, který zaštiťuje Dům zahraniční spolupráce v Praze. Prezentovalo se v něm rekordních 20 českých vysokých škol. 

Během konference a veletrhu došlo na mnoho úspěšných setkání se stávajícími i budoucími zahraničními partnery. V jednání jsou nyní nové destinace. V Evropě jsou jimi například španělská Universidad  Loyola Andalucia, francouzská Université de Bordeaux, Université de technologie de Troyes a Université de Pau-Bayonne, švýcarská University of Applied Sciences – SUPSI a Université de Lausanne. Ze zámořských pak brazilská Universidade Federal Fluminense v Rio de Janeiru nebo  jihokorejská technická Seoul National University.

Zajímavé jsou pro naše studenty také možnosti krátkodobého studia na amerických Millikin University v Illinois či University of Central Arkansas.

Oproti minulým letům se výrazně rozšířila nabídka předmětů i celých studijních programů vyučovaných v angličtině i na dříve spíše konzervativních francouzských a španělských univerzitách, což poskytuje našim studentům širší výběr vhodných předmětů.

Pokud se naši studenti rozhodnou pro praktickou stáž, mohou nově využít nabídky Technické vysoké školy v německém Giessenu , která jim zajistí stáž ve svých partnerských firmách. Studenti ekonomických oborů mohou naopak získat praktické zkušenosti na Manhattan Institute of Management v USA.

Více informací ke konferenci a veletrhu naleznete na stránkách EAIE a v kanceláři ZV UI 112.01.01.70

Zpět na seznam aktualit

Patička