Přejít k obsahu

Studenti ZČU bodovali na Akademickém mistrovství ČR v požárním sportu

Přes dvě stovky závodníků a závodnic ze čtyř evropských zemí se ve dnech 25. a 26. dubna sjely do Ostravy, kde se konal sedmý ročník Otevřeného akademického mistrovství ČR v požárním sportu. Reprezentanti ZČU se z klání vrátili se třemi poháry.

V krásném prostředí areálu ostravského požárního sboru proběhlo za přispění pořadatelů z Ostravské univerzity klání mužů a žen celkem ve čtyřech disciplínách. Své síly zde poměřili účastníci a účastnice nejen z Česka, ale také Slovenska, Bulharska a Běloruska. Západočeskou univerzitu v Plzni reprezentovalo celkem 16 studentů, členů USK, kteří se do Ostravy vypravili pod vedením Jiřího Valachoviče z katedry tělesné výchovy a sportu.

Reprezentant ČR Dominik Soukup (FEL) vybojoval s časem 15´85s první místo v běhu na 100 metrů s překážkami, při výstupu do 4. NP cvičné věže obsadil mezi akademiky s časem 15´44s první místo.

Kvarteto Luboš Tůma (FEL), Ondřej Gross (FST), Michal Soukup (FEL) a Dominik Soukup (FEL) předvedlo nejlepší výkon ve štafetě 4 x 100 m s překážkami a obsadilo tak zlatou příčku.

Prvenství si tým ze Západočeské univerzity připsal i v královské disciplíně požárního sportu – požárním útoku, který zvládl za 28´93s. Tím se bodově dotáhl na Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Při rovnosti bodů rozhodlo o vítězi právě umístění v požárním útoku, což plzeňskému družstvu vyneslo celkové první místo mezi českými vysokými školami.

Lepší výkon v celkovém hodnocení předvedl jen tým University of Civil Protection (Univerzita civilní ochrany) z běloruského Minsku.

Družstvo žen mezi českými vysokými školami obsadilo celkové 5. místo.

Složení družstev:

Muži: Luboš Tůma (FEL), Petr Kanta (FST), Ondřej Gross   (FST), Dominik Kalous (FEL), Jakub Kepl (FST), Jakub Tomeček (FEL), Michal Soukup (FEL), Dominik Soukup (FEL)

Ženy: Simona Svozilová (FAV), Karolína Podlipská (FPE), Nikola Kalousová (FPR), Tereza Bauerová (FEK), Adéla Vébrová (FEK), Kamila Pokorná (FEK), Petra Kadlecová (FZS), Lenka Benešová (FST)04.05.18

Zpět na seznam aktualit

Patička