Přejít k obsahu

Tiskové zprávy 2018

Blíží se Mezinárodní den darování knihy. Darujme knihu dětem

14. únor není jen dnem zamilovaných, ale i Mezinárodním dnem darování knihy. Kdo má chuť anonymně darovat novou nebo přečtenou dětskou knihu, může ji přinést od 7. do 16. února 2018 do jakékoliv pobočky Univerzitní knihovny Západočeské univerzity. Knihovna zprostředkuje její předání do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni.

Knihy lze darovat na všech pobočkách Univerzitní knihovny, tedy nejen v univerzitním kampusu na Borech, ale i ve Filozofické a právnické knihovně v sadech Pětatřicátníků 16, v Knihovně zdravotnických studií v Sedláčkově 31 i v Pedagogické knihovně na Klatovské 51. Knihy lze přinášet také do Ekonomické knihovny v Chebu, Hradební 22.

„Radost udělá každá dětská kniha bez ohledu na žánr,“ říká ředitelka Univerzitní knihovny Miloslava Faitová. Darované knihy předá knihovna Mateřské škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni, Ke Špitálskému lesu 3.

Knihovna navazuje na úspěšnou akci z loňského roku, kdy lidé spolu s ní obdarovali knihami lůžková oddělení a LDN Městské nemocnice Plzeň - Privamed a. s. a Fakultní nemocnice Plzeň. Do každé z nemocnic bylo předán téměř 500 titulů knih.

„Děkujeme všem, kteří se zapojí. Letos na všechny dárce v knihovně čeká malá sladká odměna,“ láká ředitelka Miloslava Faitová.05.02.18

Zpět na seznam

Patička