Přejít k obsahu

Tiskové zprávy 2019

Aktuality

 • Studenti zvou na festival kultur a tradičních jídel Ochutnej kus světa

  O víkendu 26. – 27. ledna vždy od 11 do 15 hodin zaplní vstupní halu OC Olympia stánky stážistů s cizokrajnými pokrmy, nabídkou výuky tradičních tanců, jazykových workshopů a dalších aktivit vážících se k zahraničním kulturám. Studentská organizace AIESEC tu už potřetí uspořádá akci Ochutnej kus světa, jejímž prostřednictvím chce motivovat mladé lidi k absolvování dobrovolnických nebo pracovních zahraničních stáží.

  21.01.19
  Číst dále >
 • Fakulta pedagogická otevře své dveře zájemcům o studium

  Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni otevře dveře dokořán v pátek 25. ledna. Uchazeče přivítá ve svých budovách v ulicích  Veleslavínova, Klatovská a také na Chodském náměstí v době od 8 do 16 hodin. Zájemci si budou moci prohlédnout prostory pro výuku, sledovat ukázky práce kateder či zábavné experimenty v laboratořích.

  15.01.19
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě právnické

  Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni uspořádá den otevřených dveří ve středu 23. ledna 2019. Zájemci se jej mohou zúčastnit v době od 10 do 12 hodin v budově fakulty na adrese sady Pětatřicátníků 14. V posluchárně PC 408 pro ně budou připraveny všechny základní informace, zejména o studiu a o přijímacím řízení. V případě velkého počtu účastníků budou informace podávány i v posluchárně PC 124.

  15.01.19
  Číst dále >
 • Fakulta ekonomická přivítá zájemce o studium

  Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni přivítá zájemce o studium v úterý 22. ledna v univerzitním kampusu ZČU v Plzni na Borech, Univerzitní 22, a v pátek 25. ledna ve své budově v Chebu, Hradební 22.

  15.01.19
  Číst dále >
 • Studenti vyzývají k zapálení svíčky za Jana Palacha

  Studentská komora Akademického senátu Fakulty filozofické ZČU ve spolupráci s Krajským parlamentem dětí a mládeže připomene odkaz Jana Palacha, od jehož osudového činu uběhne letos 50 let. V úterý 15. ledna, den před tímto výročím, mohou lidé po celý den přinášet svíčky k portrétu Jana Palacha na dvoře Fakulty filozofické v Sedláčkově ulici 15. Vpodvečer se na témže místě uskuteční krátké pietní setkání.

  09.01.19
  Číst dále >
 • Fakulta filozofická se představí uchazečům o studium

  Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni letos připravila den otevřených dveří na středu 15. ledna. Setkání se zájemci o studium proběhne od 15 hodin v místnosti č. 319 v budově fakulty v Sedláčkově ulici č. 15. Program doplní ukázky práce kateder, prohlídka budovy a představení vědecko-výzkumné činnosti fakulty.

  08.01.19
  Číst dále >
 • Fakulta zdravotnických studií získala akreditaci pro čtyři studijní programy

  Rada Národního akreditačního úřadu udělila akreditaci stěžejním studijním programům Fakulty zdravotnických studií ZČU, a to na maximální možnou dobu deseti let. Fakulta tak splnila podmínky nového systému akreditací, který přinesla novela vysokoškolského zákona z roku 2016. Podle ní mají vysoké školy povinnost reakreditovat dosavadní studijní obory.

  03.01.19
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita zve na dny otevřených dveří

  Během ledna se na sedmi fakultách Západočeské univerzity (ZČU) uskuteční dny otevřených dveří. Sérii zahájí v úterý 15. ledna Fakulta filozofická a ukončí 30. ledna všechny tři technické fakulty ZČU.

  03.01.19
  Číst dále >

Patička