Přejít k obsahu


Jižní cesta emigrantů z habsburské monarchie do USA

Citace:
BOČEK, M. Jižní cesta emigrantů z habsburské monarchie do USA. Historica Olomucensia, 2017, roč. 52, č. 1, s. 113-129. ISSN: 1803-9561
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The Southern Passage of Emigrants from the Habsburg Monarchy to North America
Rok vydání: 2017
Autoři: Mgr. Martin Boček
Abstrakt CZ: Článek se zabývá masovou emigrací z evropského kontinentu do Spojených států amerických v dlouhém 19. století. Autor se zaměřuje především na emigraci z habsburské monarchie přes jižní přístavy, jako byly Terst a Rijeka. Téma také poskytuje prostor k porovnání lodních společností, které zde působily, jmenovitě šlo o Austro-Americanu a Cunard Line. Tím je nabídnut jedinečný pohled na ekonomické dějiny.
Abstrakt EN: The article deals with the mass emigration from Europe to the United States of America throughout the 19th century. Author concentrates on emigrated from Habsburg Monarchy trought south ports like were Trieste and Rijeka. He used this topic to compare the competition of shipping companies, which were there, namely they were Austro-Americana and Cunard Line. In doing so, he offers an original and surprising insight into the economic history.
Klíčová slova

Zpět

Patička