říjen 2018

- 29. ročník Světového dne duševního zdraví - program v podobě koncertů, happeningů, výstav, divadelních a filmových představení, workshopů, dnů otevřených dveří, kulatých stolů, besed a diskusních fór o nejrůznějších aspektech duševního zdraví a mnoha dalších

- ROK 1 - užitečné informace, workshopy, filmová projekce, hudba, ale i stanování v kampusu - pomoc studentům (především prvákům) zorientovat se na univerzitě a podpora v začátcích nové životní etapy (1. 10. 2018)

září 2018

- Informační a poradenské centrum ZČU pořádá ve dnech 20. - 21. 9. 2018 pro studenty se specifickými potřebami, kteří se zapsali do 1. ročníku studia, vstupní soustředění (uzávěrka přihlášek: 31.8.2018)

- Vládní výbor pro zdravotně postižené občany vyhlašuje XXV. ročník Ceny VVZPO za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení a fotografickou soutěž Navzdory bariérám (uzávěrka přihlášek: 30.9.2018)

- Stipendium Bariéry - Konto Bariéry vyhlašuje 20. ročník pro akademický rok 2018/2019 určený pro středoškoláky a vysokoškláky z řad těžce zdravotně handicapovaných (uzávěrka přihlášek: 5. 9. 2018)

- NRZP ČR zpřástupnila informace pro uživatele se sluchovým postižením - informace ve znakovém jazyce najdete ZDE, informace o jednotlivých poradenských službách najdete ZDE

srpen 2018

- z důvodu plánované odstávky sítě bude IPC v době od 14. do 17. srpna 2018 zavřeno

červenec 2018

TyfloCentrem Olomouc, o.p.s. zve na letní jazykové kurzy přes Skype pro zrakově postižené (uzávěrka přihlášek: 29. 6. 2018)

- v průběhu července je třeba podat prostřednictvím úřadu práce novou žádost o příspěvek na bydlení na období 1.7.18 - 30.6.18, formuláře dostupné na stránkách MPSV

červen 2018

- změny v dávkách nemocenského pojištění - od 1. 6. 2018 dojde k zavedení dávky dlouhodobého ošetřovného

- "Mluvme spolu" - otevřená grantová výzva společnosti T-Mobile pro rok 2018 v celkové výši Kč 2 mil.

- navštivte ozvučený portál FriendlyVox - systém, který pomáhá nevidomým snadno využívat internet (vyžaduje použití prohlížeče Google Chrome pro osobní pc)

květen 2018

- 26. národní abilympiáda, dvoudenní přehlídka pracovních a volnočasových dovedností osob se zdravotním postižením (Pardubice, 17.-18.5.2018)

projekty na podporu demokracie a lidských práv - podpora EVZ Lab for Civil Society nadace EVZ Stiftung a síť Impact Hub (termín: 31.5.2018)