Tiskové zprávy 2018

ZČU má nového prorektora pro transfer znalostí a technologií

Od ledna 2018 působí nově na Západočeské univerzitě v Plzni prorektor pro transfer znalostí a technologií. Tento post zastává Jan Musil, bývalý vědecko-výzkumný pracovník Akademie věd, manažer a například také bývalý generální ředitel společnosti Škoda Power. Fakultám a součástem by měl pomoci zkvalitnit propojení na externí subjekty z oblasti průmyslu a na instituce působící v zájmových oblastech univerzity.

Ing. Jan Musil, CSc. (nar. 1959) vystudoval obor elektroenergetika se zaměřením na jaderné elektrárny. Svoji kariéru zahájil v roce 1984 v Akademii věd jako vědecko-výzkumný pracovník

V oboru plazmové technologie a nové materiály. Byl řešitelem a koordinátorem mezinárodních vědecko-výzkumných projektů.

Na ZČU přichází se zkušenostmi z průmyslové praxe, pracoval mimo jiné v plzeňské Škodovce, konkrétně například jako generální ředitel společnosti ŠKODA Power.

Byl členem evropské komise Industry Fusion Committee pro přípravu projektu a výstavbu termonukleárního experimentálního reaktoru ITER pro středisko jaderného výzkumu Cadarache ve Francii. Jan Musil byl také předsedou poradních rad ministrů průmyslu a obchodu ČR.

Se Západočeskou univerzitu v Plzni spolupracoval Jan Musil už v letech 1990 - 1996 jako externí přednášející a vedoucí diplomových prací na katedře fyziky a katedře fyzikální metalurgie a materiálů. V letech 2009 - 2011 přednášel na VŠE Praha.

Jako prorektor pro transfer znalostí a technologií chce Jan Musil pomoci fakultám a součástem univerzity zkvalitnit propojení na externí subjekty, které mohou čerpat kvalitní know-how a využívat výsledků vědeckých a výzkumných projektů ZČU.

„Chtěl bych, aby náš úsek kromě kvalitní administrace univerzitních projektů s dotací byl schopen nabízet fakultám a součástem univerzity dobrou znalost průmyslového světa se zaměřením na nové technologie a perspektivní směry a stejně tak nabídnout řadu kvalitních kontaktů na vybrané instituce a firmy v rámci zájmových oblastí univerzity,“ říká Jan Musil.

19.01.18