Tiskové zprávy 2017

Den otevřených dveří na Fakultě pedagogické ZČU 20. 1.

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni otevře dveře dokořán v pátek 20. ledna. Uchazeče přivítá ve svých budovách v ulicích Veleslavínova, Klatovská a také na Chodském náměstí v době od 8 do 16 hodin. Zájemci si budou moci prohlédnout prostory pro výuku, sledovat ukázky práce kateder či zábavné experimenty v laboratořích.

Obecné informace ke studiu a přijímacímu řízení sdělí zájemcům zástupci vedení fakulty  v 9, 11 a 14 hodin v posluchárnách KL 228 na Klatovské 51 a VC 301 ve Veleslavínově ulici 42. Po skončení prezentace v délce přibližně 45 minut bude následovat prostor pro dotazy.

Podrobnější informace o studiu konkrétních oborů dostanou návštěvníci dne otevřených dveří na příslušných katedrách. Na většině z nich si mohou prohlédnout laboratoře a učebny, popovídat si s jejich pracovníky či studenty, některé katedry připravily i odborný program.

Kde najít učebny a jednotlivá pracoviště a také jaké to je, být studentem pedagogické fakulty v Plzni, prozradí návštěvníkům ve vstupních halách budov Veleslavínova a Klatovská studenti z fakultní organizace SKVAIP.

Uchazeči o studium českého nebo ruského jazyka, historie a chemie budou očekáváni v budově na Veleslavínově 42. Budoucí posluchači matematiky, fyziky, technické výchovy, informatiky, tělesné, výtvarné a hudební výchovy mohou zamířit na příslušné katedry do budovy na Klatovské 51. Jen o kousek vedle, na Chodském náměstí 1, se vše potřebné dozvědí potenciální biologové, geografové, učitelé anglického či německého jazyka, 1. stupně základních škol a mateřských škol. Na závěr si uchazeči mohou prohlédnout také sportoviště, knihovnu či studovny.

13.01.17