Tiskové zprávy 2018

Student Sutnarky získal prestižní ocenění pro mladé návrháře obuvi HDS/L Junior Award 2018

Adam Frk, student prvního ročníku magisterského stupně oboru Fashion design na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara (FDULS) ZČU, se stal vítězem mezinárodní soutěže HDS/L Junior Award 2018. Vyhlašuje ji německý svaz obuvnického průmyslu (HDS/L Bundesverband der Schuh- und Lederwarenindustrie) za podpory Evropské konfederace obuvnického průmyslu (CEC) se sídlem v Bruselu. Adam Frk uspěl s kolekcí kotníkových bot inspirovaných vojenským stylem.

Téma letošního ročníku soutěže, které se účastní desítky mladých designérů, znělo Móda splňující komfort. Adamovu oceněnou kolekci A STRONGER LOVING WORLD, která vznikla jako bakalářská práce, tvoří čtyři páry kotníkových bot, při jejichž tvorbě se inspiroval armádními prvky.

Inspiraci armádním stylem přetavil Adam Frk do designu městských bot ve stylu sneakers. „Použil jsem kombinaci materiálů, barevnost, funkční prvky a zapínání tak, aby vznikly maximálně funkční, designově propracované a na detail bohaté boty,“ říká úspěšný student Sutnarky. „Porota se na vítězi jednohlasně shodla a mimo jiné velice ocenila rustikální, ale extrémně lehké, flexibilní profilové podrážky, zaručují bezpečný pohyb v jakémkoliv terénu,“ říká vedoucí oceněné bakalářské práce docentka Helena Krbcová, vedoucí ateliéru Fashion design na FDULS.

„Adam Frk boty vlastnoručně ušil – konstrukční příprava i technologické zpracování je jeho osobní řešení,“ vyzdvihuje komplexnost přístupu Adama Frka Helena Krbcová. „Boty jsou tak vlastně připraveny pro průmyslovou výrobu, což ocenila i porota,“ dodává s tím, že soutěž HDS/L Junior Award hodnotí sami výrobci obuvi, tedy profesionálové v oboru, takže výsledek má o to větší význam.

Slavnostní předání cen se konalo 12. března v düsseldorfské Gallery Shoes, jako součást Mezinárodního veletrhu obuvi a doplňků. Veletrh je významnou mezinárodní událostí představující kolekce a trendy pro nadcházející sezónu. Své produkty zde představují stovky vystavovatelů z celého světa. Během veletrhu byla vystavena vítězná kolekce bot od Adama Frka a také obuv navržená Stefanií Hauser z Německa, která v soutěži HDS/L Junior Award 2018 obdržela zvláštní cenu poroty.

Kontakt:

BcA. Adam Frk  mobil: 730 977 224