Přejít k obsahu

Tiskové zprávy 2017

Aktuality

 • Univerzita pořádá Běh s rektorem

  Po loňské úspěšné premiéře zve Západočeská univerzita v Plzni i v letošním roce na Běh s rektorem. Sportovní akce se odehraje v úterý 16. května od 16 hodin v borském kampusu. Přihlášené dvojice opět čeká štafetový běh v délce 1,5 kilometru okolo univerzitního areálu. Akce je určena nejen studentům a zaměstnancům univerzity, ale i absolventům a široké veřejnosti. Součástí programu bude rovněž slavnostní otevření venkovních sportovišť.

  11.05.17
  Číst dále >
 • Plzeňské rozhovory se budou věnovat vlivu nových technologií na člověka

  Již potřetí proběhnou v Plzni obnovené Plzeňské rozhovory. Uskuteční se v úterý 9. května od 14 do 19 hodin v Moving Station na Jižním předměstí, letos na téma „Technologická společnost: Role člověka“. Akci připravuje americké centrum US Point při Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s velvyslanectvím USA.

  28.04.17
  Číst dále >
 • Vyučující ze Západočeské univerzity dostala vysoké belgické státní vyznamenání

  Velký úspěch zaznamenala 19. dubna na belgickém velvyslanectví v Praze Pavla Kocourková z Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni, která se jako první občanka České republiky v historii stala rytířkou Řádu Leopolda II. Ocenění za zvláštní zásluhy pro belgické království převzala z rukou belgického velvyslance v České republice Grégoira Varkadise. Řád Leopolda II. patří mezi nejvyšší belgická státní vyznamenání.

  21.04.17
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita otevře od září školku pro zaměstnance

  Západočeská univerzita v Plzni vychází vstříc potřebám svých zaměstnanců a od letošního září jim nabídne možnost umístit děti do univerzitní školky, jejímž provozovatelem bude Mateřská škola kardinála Berana Plzeň. V budově vysokoškolských kolejí v Baarově ulici připravuje univerzita prostory celkem pro 38 dětí. 20 míst bude vyhrazeno pro děti zaměstnanců, případně studentů, zbylá místa bude moci využít veřejnost.

  07.04.17
  Číst dále >
 • Přehled letních škol 2017

  O prázdninách se na Západočeské univerzitě v Plzni opět rozběhnou oblíbené letní školy. Letos mohou zájemci vybírat z nabídky osmi škol orientovaných na cizí jazyky, design, techniku či informatiku. Letní školy se zaměřují na nejrůznější věkové skupiny, od žáků základních škol přes středoškoláky a vysokoškoláky až po širokou veřejnost. Do kurzů je možné hlásit se již nyní.

  30.03.17
  Číst dále >
 • Do Plzně opět přiletěl Univerzitní upír

  Ve dnech 27.–29. března se na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň v ulici 17. listopadu už po jednadvacáté koná tradiční akce s názvem Univerzitní upír, při které nejen studenti, absolventi a vyučující Západočeské univerzity v Plzni společně darují krev. Příležitost k tomu mají od pondělí do středy vždy od 7 do 12 hodin, ve středu dokonce až do 16.30 hodin.

  27.03.17
  Číst dále >
 • Chytrý zásahový oblek pro hasiče vyvinutý na Západočeské univerzitě slaví další úspěch

  Ocenění Zlatý Amper získal 21. března na letošním 25. ročníku veletrhu Amper v Brně chytrý zásahový oblek smartPRO. Po prosincovém vítězství v mezinárodním předkomerčním tendru v rámci projektu Smart@Fire je to další úspěch českého konsorcia, sdružujícího výzkumný tým z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a společností Vochoc, Holík International, Elitronic a Applycon. Fakulta elektrotechnická získala Zlatý Amper také v roce 2013 za modulární řídicí systém REMCS.

  22.03.17
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita pořádá největší veletrh práce v ČR

  Ve středu 22. března se uskuteční již 22. ročník Veletrhu pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni, počtem vystavovatelů největší akce svého druhu v České republice. I letošní ročník je z hlediska počtu zúčastněných firem výjimečný – v budovách univerzitního kampusu ZČU na Borských polích se představí na 170 vystavovatelů.

  15.03.17
  Číst dále >
 • Úspěšně navázaná spolupráce plzeňských lékařů a vědců na výzkumu závažné choroby pokračuje

  Výzkumné centrum NTIS Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a Dětská klinika Fakultní nemocnice Plzeň pokračují v úspěšně navázané spolupráci na vývoji aplikace, která bude napomáhat v diagnostice, léčbě, a především výzkumu Crohnovy choroby u dětí. Také letos výzkum finančně podpoří hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, které opět iniciovalo výtvarnou a literární soutěž dětí z mateřských, základních a středních škol z celé České republiky, tentokrát pod názvem „Medicína v historii“.

  14.03.17
  Číst dále >
 • Informace k přijímacímu řízení do Bc. a Mgr. oborů

  Přehled termínů pro odevzdání přihlášek a další informace k přijímacímu řízení na ZČU najdete v přiložené tabulce.

  03.03.17
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita a Škoda Transportation uzavřely smlouvu o spolupráci

  Západočeská univerzita v Plzni a Škoda Transportation, a.s. stvrdily 21. února podpisem svých nejvyšších představitelů smlouvu o spolupráci. Na rektorátu Západočeské univerzity v Plzni ji podepsali rektor ZČU Miroslav Holeček a generální ředitel společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák. Rámcová smlouva navazuje na dosavadní mnohaletou spolupráci mezi oběma institucemi a dále ji prohlubuje.  

  22.02.17
  Číst dále >
 • Malí absolventi Dětské univerzity se těší na promoci

  Desítky školáků si vyzkoušely, jaké to je, studovat na vysoké škole. Třetí ročník Dětské univerzity uspořádala na podzim Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni. Promoce 61 malých absolventů se uskuteční 2. února od 16 a 17.30 hodin v aule ZČU na Jungmannově ulici 1.

  30.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě právnické ZČU 25. 1.

  Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni uspořádá Den otevřených dveří ve středu 25. ledna. Zájemci se mohou vydat v době od 10 do 13 hodin do budovy fakulty v sadech Pětatřicátníků 14. V posluchárně PC 408 pro ně budou připraveny informace o studiu a několik odborných přednášek.

  20.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě aplikovaných věd ZČU 25. 1.

  Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni otevře zájemcům o studium i široké veřejnosti dveře dokořán ve středu 25. ledna. V době od 8.30 do 14 hodin zde budou probíhat interaktivní prohlídky výukových a laboratorních prostor. V kongresovém sále US 217 se uchazeči od děkana fakulty v 9 a v 11 hodin dozvědí bližší informace o přijímacím řízení, možnostech studia a uplatnění absolventů.

  20.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě pedagogické ZČU 20. 1.

  Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni otevře dveře dokořán v pátek 20. ledna. Uchazeče přivítá ve svých budovách v ulicích Veleslavínova, Klatovská a také na Chodském náměstí v době od 8 do 16 hodin. Zájemci si budou moci prohlédnout prostory pro výuku, sledovat ukázky práce kateder či zábavné experimenty v laboratořích.

  13.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě elektrotechnické ZČU 19. 1.

  Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni pořádá Den otevřených dveří ve čtvrtek 19. ledna od 10 do 16 hodin. Během něj nabídne nejen informace o studiu, ale i pohled do zákulisí fakulty – laboratoří a výzkumného centra RICE.

  13.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě zdravotnických studií ZČU 18. 1.

  Letošní Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni proběhne ve středu 18. ledna. V době od 9 do 16 hodin mohou zájemci navštívit fakultu v prostorách Tylovy 59, kde sídlí katedra záchranářství a technických oborů a katedra teoretických oborů, nebo na náměstí Odboje 18, kde najdou katedru fyzioterapie a ergoterapie a  katedru ošetřovatelství a porodní asistence.

  13.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě ekonomické ZČU 17. 1.

  Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni přivítá zájemce o studium v úterý 17. ledna v univerzitním kampusu ZČU v Plzni na Borech, Univerzitní 26 a v pátek 20. ledna v budově fakulty v Chebu, Hradební 22.

  13.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě strojní ZČU 12. 1.

  Tradiční lednový Den otevřených dveří Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni, letos spojený s Automotive Day, se uskuteční ve čtvrtek 12. ledna od 9 hodin v univerzitním areálu na Borech v budově fakulty.

  06.01.17
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na Fakultě filozofické ZČU 11. 1.

  Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni letos připravila den otevřených dveří na středu 11. ledna. Setkání se zájemci o studium proběhne od 15 hodin v místnosti č. 319 v budově fakulty v Sedláčkově ulici č. 15. Program doplní ukázky práce kateder, prohlídka budovy a představení vědecko-výzkumné činnosti fakulty.

  05.01.17
  Číst dále >

Patička