Jak se mozek učí? - 1.běh

Anotace

Podíváme se na to, jak je možné učit v souladu s principy fungování mozku. Tedy tak, abychom si nové informace snadno propojili s tím, co už víme, vytvořili si vlastní porozumění  a uložili si nové věci snadno do paměti. Projdeme takto postavenou výukou matematiky. Seznámíme se s tím, jak v našem mozku funguje cyklus učení se dovednostem. Budeme sdílet princip fungování vědomého zaměření pozornosti. V průběhu a na konci setkání vyvodíme konkrétní závěry použitelné pro to, jak sami učíme. Podíváme se na to, jak je možné učit v souladu s principy fungování mozku. Tedy tak, abychom si nové informace snadno propojili s tím, co už víme, vytvořili si vlastní porozumění  a uložili si nové věci snadno do paměti. Projdeme takto postavenou výukou matematiky. Seznámíme se s tím, jak v našem mozku funguje cyklus učení se dovednostem. Budeme sdílet princip fungování vědomého zaměření pozornosti. V průběhu a na konci setkání vyvodíme konkrétní závěry použitelné pro to, jak sami učíme. Obsah:

• Principy fungování mozku při učení
  • Výuka v souladu s principy fungování mozku
  • Ukázka výuky postavená na principech fungování mozku
  • Společné reflexe výuky postavené na principech fungování mozku
  • Jak se mozek učí dovednostem – Whitmoorův cyklus
  • Společná reflexe proběhlé výuky
  • Vědomé zaměření pozornosti
  • Formulace závěrů pro vlastní

Pořadatel: oddělení CŽV

Lektoři: PhDr. Jitka Michnová, Mgr. Michal dubec, Ph.D.

Datum zahájení 2018-06-05 00:00:00.0
Datum ukončení 2019-06-05 00:00:00.0
Místo konání Budova CIV, Plzeň, Univerzitní 20, UI 127, prezenční setkání kurzu 9:00 - 12:00
Více informací https://czv.zcu.cz/Kurz/jak-podporit-uceni-studentu-jak-se-mozek-uci/