Výstava: Under Press

Anotace

Výstava představí tvorbu íránského ilustrátora Aliho Boozari, který na mezinárodní letní škole umění ArtCamp povede kurz Ilustrace.

Ali Boozari žije a pracuje v Teheránu a ve své tvorbě se věnuje především ilustrování knih pro děti. Zúčastnil se výstavy ilustrátorské a malířské skupiny Neumers v Íránu, Francii, Slovenské republice, USA, Německu, Dánsku, Jižní Koreji, Japonsku, Itálii a mnoha dalších zemích, jeho kniha je přeložena do více než 15 různých jazyků. Jeho ilustrace jsou ve světě vysoce ceněné, získal mnoho ocenění, jako například Cenu nového horizontu na veletrhu dětské knihy Bologna 2012 nebo čestný diplom Mezinárodní rady pro knihy pro mládež 2010.

V Galerii Ladislava Sutnara představí autor retrospektivní výstavu ilustrací vytvořených technikou grafiky. Věří, že s touto technikou může vytvořit umění pro děti, které může být na úrovni mistrovských muzejních děl, a proto se vždy snaží vytvářet ilustrace, které jsou vysoce umělecké a můžou uměleckou úroveň rozvíjet i u diváků.

Datum zahájení 2017-07-19 00:00:00.0
Datum ukončení 2017-08-05 00:00:00.0
Místo konání Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň; vernisáž: 19. 7. od 18 hod.
Více informací https://www.fdu.zcu.cz/cz/1656-under-press
Počet účastníků z ČR 0