zikkurat_main_web

Nežijeme v bublině. Užíváme si školu, Plzeň a celý svět

Areál Západočeské univerzity nikdy neutichá, a to ani během prázdnin. Jsme nadšeni, že se v našich posluchárnách po celý rok setkávají vyučující se studenty a studentkami všech generací a nejrůznějších zájmů. Inspirace, nápady a tvůrčí energie pak hravě překonávají hranice univerzitního kampusu.

Možná netušíte, kde všude se s našimi ideami a objevy setkáváte. Nejen v univerzitním kampusu, který mají sami studující šanci dotvářet podle svého a vylepšovat třeba vlastní konstrukcí chytrých laviček – podíleli jsme se například také na vývoji chytrých ochranných pomůcek, závodních formulí či unikátních uzávěr silničních tunelů. Pozadu nezůstávají ani designérky a designéři s mnoha oceněními nebo například archeoložky  a archeologové, díky nimž víme více o římských koloniích, byzantské kultuře i pracovních táborech.

Což si o všem v klidu a pohodě popovídat? Zveme vás do univerzitní kavárny v centru Plzně na šálek pravé brazilské kávy, kde se můžete s přáteli věnovat čemukoli - kvantové fyzice, modernímu umění i bezstarostnému klábosení, protože akademické rozpravy zde opravdu povinné nejsou.  A chcete-li si důkladně odpočinout od každodenního shonu, přijeďte na náš univerzitní zámeček v Nečtinech, kde si můžete užít i astronomickou raritu – tmu, která by se dala krájet. Nalákáme vás na sbírku hvězd, kterou hned tak jinde neuvidíte?